Jak poprawić nastrój?

Co może poprawić nastrój? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań samemu sobie, komuś znajomemu czy komputerowi. Na poprawienie sobie humoru jest na prawdę wiele sposobów, więc nie ma co się zamartwiać. Warto posiadać wiedzę na temat jak poprawić sobie nastrój i jak się uspokoić. Należy przetestować każdy z nich, pamiętając jednak, że nie wszystkie sposoby są zdrowe i odpowiednie do codziennego stosowania.

Najpierw należy zastanowić się czemu odczuwamy potrzebę poprawienie sobie nastroju, a raczej przemyśleć co na to bezpośrednio wpłynęło. Jeżeli to przykładowo sprzeczka z partnerem to nie warto od razu sięgać po lekarstwa uspokajające, no ewentualnie te zdrowsze i bez recepty – na przykład ziołowe, których rynek jest na prawdę duży, więc każdy znajdzie odpowiednie dla siebie.

Lepszym sposobem będzie jednak wyjście na spacer, albo inna aktywność fizyczna. Ruch na świeżym powietrzu ma bardzo duży i pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, powinniśmy więc jak najczęściej korzystać z takich form aktywności. Czasem gdy jesteśmy zdenerwowani odczuwamy potrzebę tak zwanego  „wyżycia się”, to naturalne, ale musimy nauczyć się to kontrolować i rozładowywać negatywne emocje tak aby nie odbiło to się negatywnie na naszym najbliższym otoczeniu. Musimy trzymać nerwy na wodzy i wiedzieć jak się uspokoić. Więc jeżeli masz taką możliwość, to zamiast kłócić się z kimś i pogłębiać swój zły nastrój, weź kilka głębokich i wolnych oddechów i wyjdź na spacer bądź poćwiczyć tak jak lubisz. To chyba najlepsza z możliwych dróg prowadzących do uspokojenia się, a co za tym idzie polepszenia swojego humoru.

No i w zdrowym ciele zdrowy duch, więc korzyść jest podwójna. Warto nie zapominać, że zdrowie fizyczne ma duży wpływ na zdrowie psychiczne i odwrotnie. Dlatego jeśli masz drobne zmartwienia, musisz wiedzieć, że będzie lepiej, że sprostasz wymaganiom jakie przygotowało tobie życie, a nie zajadać smutki i nerwy słodkościami. Co prawda słodycze mogą pozornie podnosić poziom szczęścia, ale przy długotrwałym ich stosowaniu nabawimy się otyłości, a to stanie się kolejnym powodem do narzekań i negatywnie wpłynie na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jeżeli stres i zły nastrój utrzymuje się zbyt długo i zupełnie sobie z tym nie radzimy to warto wybrać się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, ponieważ może on nam przepisać odpowiednie środki uspokajające. Oczywiście mowa tu o sytuacji, w której tabletki czy syropy uspokajające nie pomagają nam zwalczyć złego samopoczucia. Jeżeli jednak wystąpi podejrzenie depresji to prawdopodobnie lekarz rodzinny je rozpozna i wtedy może skierować nas do psychologa. On powinien wiedzieć jak poprawić nastrój w depresji. Może on też przepisać leki antydepresyjne i zaproponować rodzaj psychoterapii. Czasem wystarczy nawet sama rozmowa. Najlepszym sposobem na poprawę humoru jest jednak spędzanie czasu aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu i z ludźmi których lubimy.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *