Jakie tabletki na uspokojenie wybrać?

Stres i zdenerwowanie to problem z którym wielu ludzi sobie nie radzi. Najlepiej udać się po poradę do specjalisty, ustalić czy nie cierpimy na nerwicę, depresję.
Na rynku dostępne są tabletki uspokajające na receptę i te które jej nie wymagają. Lekarz doradzi nam jakie tabletki na uspokojenie będą najlepsze w naszym wypadku.

Oto ranking przeprowadzony w styczniu 2018 pokazujący najlepsze tabletki uspokajające:

 1. POSITIVUM tabletki uspokajające
 2. Nervocol Complex
 3. BioGarden Tabletki uspokajające
 4. NERVOMIX FORTE
 5. VALERIN MAX
 6. DESTRESAN MAX
 7. OVOBIOVITA Initium – wzbogacone OVOFOSFOLIPIDY
 8. Tabletki Uspokajające Biogarden
 9. Nervocol sen
 10. Valerin Forte

Aby poczuć się lepiej, a jednocześnie utrzymać swoją sprawność intelektualną, można sięgnąć po tabletki na dobre samopoczucie. Należy pamiętać o zażywaniu ich
z umiarem i stosowaniu się do załączonej ulotki. Przykładowe tabletki na dobry nastrój:

D-Stress magnez + tauryna – przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych. Polecany dla osób narażonych na sytuacje stresowe, stanowi uzupełnienie codziennej diety
w magnez.

Szafraceum – suplement diety wspomagający funkcje układu nerwowego, który pomaga utrzymać pozytywny nastrój.

Depresanum – pomaga w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Depresanum korzystnie wpływa na funkcjonowanie neuroprzekaźników i właściwą pracę komórek nerwowych. Ekstrakt z kwiatu szafranu oddziaływuje na aktywność układu nerwowego i syntezę neuroprzekaźników odpowiedzialnych za stabilny nastrój.

Zwykle to specjalista przepisuje mocne tabletki na uspokojenie, jednak w aptece i sklepach zielarskich dostępne są również silne tabletki uspokajające bez recepty, oparte na ziołach.
Najbardziej popularne są te z wyciągiem z melisy, która pomaga przy bezsenności, uspokaja. Działanie odprężające mają również zioła:

 • lawenda
 • waleriana
 • chmiel
 • rumianek
 • zielona herbata

Należy pamiętać, że najlepsze tabletki na uspokojenie bez recepty to te zawierające magnez. Niedobór tego pierwiastka prowadzi do złego funkcjonowania układu nerwowego, stres powoduje również zmniejszenie ilości magnezu w organizmie.

Jeśli chcemy kupić silne tabletki na uspokojenie bez recepty warto zwrócić uwagę, aby zawierały w swoim składzie kilka różnych składników aktywnych.
Na przykład dobre tabletki na lepsze samopoczucie będą zawierały magnez, witaminę B6 oraz kilka ziół.

Dobre i mocne tabletki uspokajające bez recepty są w stanie pomóc nam zwiększyć odporność na zdenerwowanie w sytuacjach stresowych.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *